krásy Českolipska z pohledu letícího dravce

Objevte dech beroucí nádheru naší krajiny na leteckých fotografiích v této unikátní knize

Vydejte se s námi na úžasný výlet krajinou Českolipska

Přinášíme vám unikátní knihu, která představuje krajinu Českolipska pohledem letícího dravce. Na unikátních záběrech ukazuje zajímavé včlenění obcí do okolní přírody, důmyslné geometrické řazení staveb, nádherná zákoutí krajiny a nabízí tak nevšední pohled na místa, která zdola dobře známe, ovšem pohledy shora mohou přinášet mnohá překvapení a zcela nový prožitek.

Unikátní pohled na náš domov

Fascinující záběry, které ještě nebyly jinde zveřejněny, vám nabízí nový pohled na kraj plný zeleně, kopců a zajímavých míst, a ukáže vám jeho krásu z ptačí perspektivy. Prožijte s námi pocit hrdosti na to, v jaké krajině žijeme
a objevte s námi kouzlo, kterému podlehli v dávných dobách i naši předkové, když se rozhodli tato místa osídlit.


kniha Českolipsko na dlani

vázaná v tvrdých deskách s barevným laminovaným přebalem
rozměr: 230 x 300 mm   |   počet stran: 216   |   počet fotografií: 137

V knize najdete letecké fotografie těchto míst:
Arnultovice, Bezděz, Blíževedly, Božíkov, Brenná, Brniště, Cvikov, Česká Kamenice, Česká Lípa (na 13 fotografiích), Český Dub, Doksy, Dolanský rybník, Dubá, Helfenburk (hrad), Heřmanice v Podještědí, Heřmaničky, Holany, Horní a Dolní rybník u Mařeniček, Horní Police, Houska, Hradčany, Hvozd, Jablonné v Podještědí, Jestřebí, Jezvé, Kamenický Šenov, Klíč, Kokořín, (hrad), Kravaře, Lemberk (zámek), Lindava, Lysá skála, Lipý (vodní hrad), Máchovo jezero, Markvartice, Mařenice, Mimoň, Naděje (vodní nádrž), Novozámecký rybník, Nový Berštejn (zámek), Nový Bor, Nový Oldřichov, Ortel, Osečná, Ostré (poutní areál), Oybin, Ploučnice, Polevsko, Prácheň, Provodín, Ralsko, Ronov (hrad), Skalice u České Lípy, Sloup v Čechách, Sosnová (autodrom), Staré Splavy, Stráž pod Ralskem, Stvolínky, Svor, Špičák, Tlustec, Úštěk, Velký Valtinov, Veselé, Vrchovany, Zahrádky, Zákupy, Žandov, Žízníkov.

Většina fotografií je umístěna na dvoustraně.

Zážitek z prohlížení je tak ještě zesílen! Najděte svůj dům nebo dům svých rodičů či přátel, prozkoumejte místa, která jste navštívili. Nechte se unést detaily a vžijte se do role dravce letícího nad krajinou.

Kdo miluje Českolipsko, ten musí mít tuto knihu

Takováto kniha je trvalou hodnotou. Je to památka na současnou podobu krajiny, ve které žijeme. Proto si jistě najde cestu do všech rodinných knihoven. Dobře poslouží i jako krásný a hodnotný dárek nejen lidem, kteří zde žijí nebo žili, ale i těm ostatním, kteří mají ke krajině českolipska nějaký vztah.

Výpravná publikace

Jedná se o výpravnou barevnou publikaci fotografa Tomáše Červenky, zobrazující města Česká Lípa, Jablonné v Podještědí, Doksy, Nový Bor, Cvikov, Česká Kamenice, Mimoň, Dubá, Stráž pod Ralskem, Zákupy a desítky menších obcí mezi nimi. Pohledy jsou zaměřeny jak na kulturní památky tak i na na krásu obyčejných vesniček.

Fasciující pohledy

Fotografie nejsou pouhým dokumentování reality, ale především ukazují důmyslné usazení jednotlivých míst v krajině, mnohdy zajímavou strukturu obcí, viditelnou jen z vrchu a v neposlední řadě nabízí fascinující pohled do krajiny z pohledu letícího ptáka. Kniha nabízí často překvapující pohledy na místa, která dobře známe, ovšem tentokrát z ptačí perspektivy.

„Dobrý den. Pod vánočním stromečkem jsem našla knihu Českolipsko na dlani. Celý zbytek vánoc jsem trávila listováním naší úžasnou krajinou. Ráda bych vám poděkovala za to, že jste takovou knihu vydali, protože je opravdu nádherná. Už se těším na jaro, až se zajedu s rodinou podívat na některá místa, která jsem díky této knize objevila.“

Jana M.

Česká Lípa

„Proletět se nad Českolipskem“ je opravdu velký zážitek. Jednou jsem si to zkusil opravdovým letadlem. Proto když jsem uviděl knihu Českolipsko na dlani, neváhal jsem a koupil si ji. A musím říct, že mě velmi překvapilo, jak autentické fotografie v knize jsou, jak silný zážitek ve mě prolistování vždycky zanechá. Děkuju vám za ní!

Petr S.

Nový Bor

„Pocházím z Českolipska, ale již dlouhou dobu žiji v Austrálii. V kraji kolem Lípy je ale stále můj domov, mám to v srdci a už to nejspíš nikdy nezměním. Díky Vaší knize Českolipsko na dlani brouzdám svou rodnou krajinou i když jsem ve skutečnosti tak daleko. Díky, díky, díky, za tuhle knihu!“

Pavel K.

Queanbeyan – Austrálie

Získejte svůj vlastní výtisk této unikátní knihy včas!

Kniha vyšla v limitované edici. I přes veliký zájem se vydání nebude opakovat a proto neváhejte
a objednejte si vlastní výtisk včas, než bude zcela a navždy vyprodána.

získat knihu